Samotność pisarza

Pisanie jest czynnością, którą wykonuje się w samotności. Są pisarze, którzy w trakcie powstawania powieści, dają fragmenty do czytania rodzinie i przyjaciołom. Jednak ja do nich nie należę. Dopóki nie postawię kropki po ostatnim zdaniu, nie zdradzam żadnych szczegółów. Co najwyżej tytuł. Continue reading →

Konkurs!

Czy mają Państwo ochotę powalczyć o nagrodę?
Wystarczy podzielić się wrażeniami po przeczytaniu książki „Blizny po ważce” i przesłać 2-3 zdaniową recenzję książki na adres zamowienia@agnieszkagrzelak.pl.
Recenzja nie musi mieć formalnego charakteru, ważne, żeby odzwierciadlała Państwa opinię.

Continue reading →

Agnieszka o pisaniu

Zapraszamy do nowej sekcji na stronie, w której Agnieszka dzieli się swoimi przemyśleniami o pisaniu i opowiada o ważnych dla niej wartościach, które chce zawrzeć w swoich książkach. Sekcja znajduje się tutaj.

Blizny po ważce

Opowieść o tajemnicy, odwadze i, oczywiście, prawdziwej miłości.
Spotkamy tu uprzejme damy i złośliwe arystokratki, rycerskich mężczyzn i cynicznych bawidamków, oprócz tego kilku ekscentrycznych wynalazców, archeologa amatora i niezbyt miłą staruszkę. A wszystko to na tle smaganych wiatrem wrzosowisk…

Wczesne dzieciństwo Nin Everett upłynęło na tropikalnej wyspie, gdzie jej rodzice pracowali lecząc i edukując tubylców. W wieku sześciu lat dziewczynka została wysłana do ciotki, by dorastać w bardziej cywilizowanym miejscu i zdobyć odpowiednie wychowanie. Nin stara się dostosować do obowiązujących w arystokratycznych kręgach obyczajów, ale mimo upływających lat wciąż ma wrażenie, że nie pasuje do tego świata. Może dlatego, że obce jej jest uczucie strachu. Nigdy go nie czuła i nie potrafi sobie nawet wyobrazić, co przeżywa człowiek, który się boi.

Życie w domu wujostwa biegnie spokojnie do chwili, kiedy podczas balu Nin zauważa klejnot w kształcie ważki wpięty we włosy jednej z dam. O tym, że nie jest to zwykła ozdoba, Nin przekona się niebawem. O tym, jak bardzo złotoszmaragdowa ważka wpłynie na jej losy, dowie się jakiś czas później.